Pozadí stránky

Foto-tapety.cz - originální tapety pro Váš monitor

Nápověda

Vyhledávání od Googlu.
Zadaná slova nebo věty vyhledá ve všech textech na těchto stránkách, a to i se skloňováním v množném čísle a v dalších specifikách českého jazyka.
Výsledek se zobrazí jako seznam odkazů na jednotlivé stránky a obrázky, kde se hledáný text vyskytuje.


Nápověda

Vyhledávání podle štítků, které jsou přiřazeny k fotografii.
Výsledek hledání se zobrazí jako galerie s obrázky na monitor. Pro nejpřesnější vyhledání je vhodné zadávat slova spisovně a nezapomínat na diakritiku. Jednotlivá slova je třeba oddělovat čárkou nebo mezerou. Sousloví se automaticky rozdělí na jednotlivá slova.
Prozatím je omezený počet tapet ve vyhledávání z důvodu neúplné databáze štítků. Postupně se bude počet zvyšovat.

Zavřít okno

Cíl tohoto webu, aneb proč zrovna tapety na plochu?

Vítám Vás na těchto stránkách, každá návštěva mě potěší.

Když jsem začal přemýšlet jak své fotografie využít a nedělat jen fotogalerii kde jsou obrázky v malém rozlišení, napadlo mě že tapety na plochu by mohla být užitěčná varianta mých záměrů.

Proto primární cíl stránek jsou tapety na plochu monitoru v HD rozlišení. Další cílem je alespoň virtuální prohlídka krásných míst a to převážně z České republiky, kde jste nebyli a nebo věci které jste neviděli. Fotografování je mým velkým koníčkem. Tvorbu webu beru jako zábavu a proto jsou tapety ke stažení zdarma.

Obsah tvoří výhradně mé autorské fotografie. Při výběru a zpracování nových obrázků na plochu se zaměřuji spíše na kvalitu než na množství. Kvalita je občas bohužel limitována možnostmi použité techniky.

Hledáček fotoaparátu zaměřuji na vše, co mi přijde nějakým způsobem zajímavé, může se jednat o architektonické detaily, přírodní krásy nebo cokoliv jiného na co narazím při svých cestách přírodou. Velkou radost mám když se podaří snímky volně žijících zvířat (wildlife), protože obrázky zvířat z volné přírody preferuji, i když focení v ZOO se také nevyhýbám. Zachycení divočiny je však obtížnější a často se podaří po mnoha hodinách čekání v úkrytu. Před přidáním nové tapety do galerie se většinou snažím zjistit název druhu zvířete, rostliny, nebo název budovy atd... A podle toho následně obrázky na plochu pojmenuji. Proto se dají tyto stránky částečně použít i jako fotoatlas, ale přesnost určení druhů a míst 100% nezaručuji.

Všechny tapety na plochu jednotlivě vybírám a upravuji pro osm rozlišení monitorů 1024 x 768, 1280 x 1024 dále širokoúhlé ve formátu 16:10 - 1280 x 800, 1440 x 900, 1680 x 1050 a 1920 x 1200 a také nově ve formátu 16:9 - 1366 x 768 a 1920 x 1080. Každé rozlišení je zvlášť doostřeno a doladěno, aby byly obrázky na plochu v co nejvyšší kvalitě. Úprava každé fotografie je časově náročná, proto aktualizace provádím podle volného času který mi zbývá a také někdy musím fotografovat :-)

Na veškeré obrázky a další obsah webu platí autorská práva. V případě zájmu o zakoupení fotografií v plném rozlišení, použití na jiných www stránkách nebo v tištěné podobě mě neváhejte kontaktovat. Prodej fotografií je možný a určitě se domluvíme.

Libor Fulín
www.foto-tapety.cz & www.foto-tapety.net
Krajiny
Zvířata
Rostliny
Ostatní
Architektura
Panoramata
Návštěvní kniha
Cíl stránek
Aktuality
Odkazy
Návštěvnost
Zobrazování stránek
Kontakty
Fototechnika
Nové tapety přidány dne 25.4.2013 6:04 a je zde 576 tapet na plochu.