Okno do sýpky

Na snímku je okno sýpky u zámku Líšno v okrese Benešov u Prahy. Sýpky sloužily k uskladňovaní zrní a to ve vrstvě kolem 1m na každém patře budovy. Sýpky obvykle mívaly 2 a více pater, záviselo na bohatství a velikosti hospodářství.
Fotografie je vytvořena jako HDR s následným barevným tónováním. Co je to HDR? Je to technika která umožňuje zvětšit dynamický rozsah expozice scény. Rozšíří se tedy rozsah mezi nejtmavšími a nejsvětlejšími body, který snímače digitálních fotoaparátů přirozeně nedokáží zachytit. Takže body které by normálně byly moc tmavé, skoro až černé se zesvětlí a naopak moc světlé body se ztmaví. Takto se zkoriguje celý snímek a vznikne HDR, který se většinou ještě barevně tónuje a to již podle vkusu a zamýšleného výsledku autora.
Pokud pod tapetou kliknete na štítek HDR, tak se zobrazí všechny tapety touto technikou vytvořeny.

GPS fotografie: N 49°44.08302 E 14°41.36973 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 27.5.2012 20:24:35
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Okno do sýpky
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
architektura, Benešov, budova, Čechy, HDR, historický, hnědý, Líšno, obilí, ocelový, okno, okres, okrový, skladiště, sklizeň, starý, středočeský, střední, sýpka, šedý, tónovaný, trám, venkov, zásobárna,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu