Kur domácí-hlava kohouta

Na fotografii je detail hlavy kohouta, zde samce Kura domácího - Gallus gallus f. domestica. Hovorově se tento druh hrabavého ptáka nazývá slepice nebo slípka, ale to se odvíjí také od nářečí. Kur domácí je všežravec. Všechny vyšlechtěné poddruhy kura domácího pochází zřejmě z kura bankivského, který žije v lesích jihovýchodní Asie. Domestikován byl pravděpodobně již před několika tisíci lety. Slepice se chovají hlavně pro produkci vajec nebo kuřecího masa a určité druhy se chovají jako okrasné. V některých zemích se také slepice chovají pro pořádání kohoutích zápasů, kdy souboj kohoutů je většinou doslovně na život a na smrt.

GPS fotografie: N 49°47.90432 E 14°33.40438 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 16.3.2013 15:07:45
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Kur domácí-hlava kohouta
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
bílý, červený, detail, domácí, gallus, hlava, hřeben, jasný, krk, kur, oko, opeřenec, organismus, ornitologie, peří, ptačí, pták, samec, zajetí, zobák, zvíře,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu