Detail hlavy labutě velké

Labuť velká - Cygnus olor patří mezi vrubozobé ptáky z čeledi kachnovití. Se svojí délkou 140 - 160 cm a rozpětím křídel 235 cm patří mezi naše největší ptáky. I přes svou váhu 8-18 kg jsou labutě dobrými letci. Peří labutí je bíle zbarvené, pouze mladí ptáci jsou hnědošedí. Naše labutě mají většinou po celý život stálého partnera, ale mimo období hnízdění se seskupují do hejn. Pohlaví se rozpozná podle hrbolu na kořeni oranžového zobáku, který mají samci znatelně větší než samice. Samci jsou také zpravidla mohutnější. Labuť velká má ráda stojaté a pomalu tekoucí vody a vyskytuje se na velké části území Evropy až k západní Asii, s pomocí člověka se ale rozšířila i na další území naší planety. Labutě se živí rostlinou potravou, ale nepohrdnou i starým pečivem. Labuť je částečně tažný pták a to v závislosti na konkrétním stavu biotopu. Současná populace labutí se pohybuje okolo 600tis. kusů. Labutě si staví hnízdo v porostu u břehu rybníků, kde na 4-8 vejcích sedí převážně samice a samec mezitím hlídá okolí před vetřelci a když je třeba tak se chová značně agresivně.
Na této tapetě je detail hlavy samce s kapičkami vody. Snímek byl pořízen během přezimování v Praze na Vltavě.

GPS fotografie: N 50°4.92065 E 14°24.48508 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 8.12.2012 11:09:53
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Detail hlavy labutě velké
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
labuť, velký, Cygnus, olor, bílý, detail, divoký, hlava, koupat, krk, oko, opeřenec, organismus, ornitologie, pohled, Praha, přezimující, příroda, ptačí, pták, Vltava, volný, zvíře, živý, samec, kapka, zobák, oranžový, peří, černý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu