Sitatunga - Antilopa bahenní

Sitatunga - Antilopa bahenní někdy také Lesoň bahenní a latinsky Tragelaphus spekeii. Obývá bažinatá území Střední Afriky, kde je nejhojnější v Demokratické republice Kongo, Botswaně a Zambii. Vyskytuje se také v Západní Africe, ale už ne v takovém množství. Jedná o velkou antilopu, která v kohoutku dosahuje výšky kolem 1,5 m a hmotnosti od 50 do 125 kg. Srst teto antilopy je mastná aby nenasakovala vodu. Samec má srst šedohnědou a samice rudohnědou. Kopyta jsou zploštělá, aby se nebořila do bažinaté půdy. Antilopa je výborný plavec a v případě úniku před predátory se dokáže ponořit do vody až po nozdry. Největší nepřátelé jsou leopardi a zdivočelí psi. Živí se jako jiné antilopy hlavně trávou a listím z keřů. Samice rodí většinou jedno mládě po 247 dnech březosti a to je po 4-6 měsících plně soběstačné. Tato antilopa je vyfocena v ZOO Praha.

GPS fotografie: N 50°6.91000 E 14°24.46592 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 9.10.2010 12:38:18
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Sitatunga - Antilopa bahenní
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
Afrika, antilopa, bahenní, břeh, H2O, hladina, hlava, hnědý, kožich, organismus, Praha, roh, savec, Sitatunga, srst, voda, výběh, zahrada, zajetí, ZOO, zvíře, živý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu