Žirafa síťovaná-Giraffa camelopardalis reticulata

Žirafa síťovaná, latinsky Giraffa camelopardalis reticulata spadá do řádu sudokopytníků. Ve volné přírodě žije v Etiopii, Somálsku a severní Keni v oblastech s křovinami,na savanách a polopouštích. Dospělí jedinci dorůstají výšky 4-6 metrů a váhy 600-1000 kg.Délka života je 20-25 let pokud její život neukončí hlavní predátor a to lev. Lvi nejčastěji útočí ve smečkách. Zvíře je nezranitelnější, když pije nebo pospává, proto žirafy vetšinou podřimují ve stoje a to v krátkých intervalech a když musí pít tak co nejvíc naráz(10-15 litrů), aby se riziku vystavovaly co nejméně. Žirafy mají výborný zrak, objekt velikosti člověka rozpoznají na vzdálenost až 2 km. V Africe žije odhadem cca 110 000 žiraf všech druhů a jako celek nejsou vedeny jako ohrožený druh. Určité poddruhy jsou bohužel ohroženy vyhynutím.

GPS fotografie: N 50° 25.91815 E 15° 47.83910 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 8.9.2012 18:13:34
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Žirafa síťovaná-Giraffa camelopardalis reticulata
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
Afrika, chráněný, čumák, detail, Dvůr, flek, hlava, hnědý, královéhradecký, kraj, Králové, krása, krk, Labe, oko, okrový, organismus, pohled, růžek, roztomilý, savec, síťkovaná, skvrna, sudokopytník, slunce, svítit, ucho, zahrada, zajetí, ZOO, zvíře, žirafa, zoologický, srst,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu