Ptacvo v Praze na Vltavě

V zimě se vodní ptactvo stahuje k řekám, kde je i během mrazů tekoucí voda. V Praze zamrzá Vltava jen vyjímečně, protože voda je z některých vltavských přehrad odpouštěna zespodu, takže je relativně teplá. Jelikož se na náplavkách kolem Vltavy v centru Prahy, se najde dost lidí kteří ptactvo krmí, tak se tu shlukuje celkem značné množství. Jsou tu Labutě velké, Racci, Kachny divoké a další občas exotické druhy. Stahují se sem i Kormoráni velcí, ale ti potravu od lidí nepřijímají, protože se živí rybami.
Na pozadí je Palackého most a za ním Jiráskův most.

GPS fotografie: N 50°4.23420 E 14°24.83897 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 10.12.2011 14:54:45
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Ptacvo v Praze na Vltavě
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
Cygnus, olor, Anas, platyrhynchos, centrum, chráněný, divoký, historický, hladina, hlava, Kachna, koryto, labuť, město, modrý, most, náplavka, opeřenec, organismus, ornitologie, Praha, přezimující, ptačí, pták, racek, řečiště, řeka, skupina, sladký, Vltava, vlna, volný, zima, zvíře, živý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu