Kočka bengálská - krátkouchá

Zde Vás sleduje Kočka krátkouchá, která je poddruhem Kočky bengálské - Prionailurus bengalensis. Tento poddruh je rozšířen na východní Sibiři a vyhledává lokality v blízkosti vody. Dobře šplhá a plave. Tyto kočičky dorůstají o něco větší velikosti a váhy než běžné Kočky domácí. Jsou to samotářská zvířata s noční aktivitou, kdy loví hlodavce, zajíce, ještěrky, žáby, netopýry a další drobná zvířata. Jídelníček si vylepšují i rybami a vejci. Během dne odpočívají v dutinách stromů nebo jeskyňkách. Samice je březí 56-72 dní a většinou mívá 2-3 koťata. Kolem desátého dne koťata otevírají oči a maso jim zachutná okolo 23 dne. Zhruba po měsíci opustí doupě. O mladé se stará i samec, což u jiných kočkovitých šelem není běžné.
Tato kočička byla zvěčněna v ZOO Jihlava.

GPS fotografie: N 49°23.80260 E 15°35.65948 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 17.8.2008 14:06:13
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Kočka bengálská - krátkouchá
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
kočka, krátkouchá, bengálská, Prionailurus, bengalensis, chlupatý, čumák, Jihlava, kočkovitý, kožich, oko, okrový, pohled, přikrčený, savec, srst, šedý, šelma, ucho, vousy, výběh, zahrada, zajetí, ZOO, zoologický, zvíře, živý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu