Labská louka-prameniště Labe

Panoramatická fotografie Labské louky která je prameništěm řeky Labe. Labská louka se nachází v nadmořské výšce cca 1300-1400 m.n.m. a patří mezi chráněné území v rámci 1. ochranného pásma Krkonošského národního parku. Nachází se zde rašeliniště a vzácné květiny které rostou pouze zde, včetně glaciálních pozůstatků (např. všivec sudetský, ostružiník moruška). Rostliny jsou přizpůsobeny drsným klimatickým podmínkám. Sněhová pokrývka je zde často více než 6 měsíců v roce a výška sněhu a ledu dosahuje až tří metrů. Přes Labskou louku procházela ještě v 16. století obchodní stezka spojující Čechy a Slezsko. Panorama je složeno z pěti svislých snímků s použitím polarizačního filtru a to na konci srpna za krásného slunečného dne. Na hřebenech Krkonoš je mnoho turistických cest s perfektním značením, po kterých můžete projít krásnými místy naší země.

GPS fotografie: N 50° 46.58017 E 15° 32.15720 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 29.8.2012 10:37:17
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Fotografie obsahuje ochranné prvky.
Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Labská louka-prameniště Labe
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
chráněný, fotografie, hora, hranice, hřeben, kleč, krása, Krkonoše, KRNAP, Labe, letní, louka, luční, národní, nebe, obloha, oblačný, obzor, panorama, park, pohoří, pohoda, pramen, prameniště, příroda, řeka, severovýchodní, suchý, svítit, tráva, Trutnov, turistika, území, vícesnímkový, volný, vrchol, výhled, výlet, vysoký, zelený, zóna, okres,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu