Krásenka zpeřená - Cosmos bipinnatus

Cosmos bipinnatus - Krásenka zpeřená je jednoletá bylina (letnička) která květem připomíná kopretinu, ale listy spíše kopr. Tato letnička se divoce vyskytuje v Guatemale, Kostarice, Mexiku a na Jihozápadě USA. Přirozeně roste na mezích, skalách, podél toků, na pastvinách ale také na trávnících. Běžně se ale pěstuje na řadě míst světa, jako okrasná rostlina vhodná k řezu do váz. Dorůstá výšky 80 až 150 cm. Barva květů je od tmavě fialové až ke světle růžové, ale také i bílé. Rostlina květe od Června až do Listopadu.

GPS fotografie: N 50°10.82157 E 14°53.83192 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 9.8.2012 10:57:36
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Krásenka zpeřená - Cosmos bipinnatus
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
barevný, bílý, bipinnatus, bylina, Cosmos, fialový, jednoletý, Krásenka, květ, květina, letnička, letní, list, okrasný, okvětní, rostlina, rozkvět, rozkvetlý, růžový, stonek, zelený, zpeřená,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu