Odkvetlý Pcháč rolní - Cirsium arvense

Pcháč rolní nebo také Pcháč oset, latinsky Cirsium arvense je vytrvalá, 60-110 cm vysoká bylina z čeledi hvězdnicovitých. Květy vyrůstající na konci větví mají růžovofialovou barvu a zpravidla se vyskytují samostatně. Pcháč kvete od června až do září. Následně vytvoří plody-nažky s větveným chmýrem které můžou dolétnout až 3 kilometry daleko. U nás je velmi hojný, roste na polích, rumištích, podle cest, na pastvinách a pasekách. Patří mezi velmi obtížný plevel, kde si semena uchovávají klíčivost až 19 let. Na polích je problematický, protože má kořeny hluboko v zemi a ani orba je nedokáže vytrhnout.

GPS fotografie: N 49° 41.69645 E 14° 33.90787 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 10.8.2008 7:58:58
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Odkvetlý Pcháč rolní - Cirsium arvense
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
bylina, chmýří, Cirsium, arvense, detail, divoký, hvězdnicovitý, květ, léčivý, lodyha, nažka, odkvetlý, oset, Pcháč, plevel, plod, příroda, rolní, rostlina, semeno, stonek, trvalka, vytrvalý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu