Přeslička lesní-Equisetum sylvaticum L

Přeslička lesní-Equisetum sylvaticum L. je vytrvalá, výtrusná bylina vysoká nejčastěji 10-60 cm.
Během jara nejdříve vyroste hnědá až hnědočervená lodyha která je nevětvená, ale následně vyrostou přesleny větví a lodyha zezelená. V takovém stavu je na tomto obrázku. Přeslička lesní má mnohem jemnější větvení než jiné druhy přesliček. Když je rostlina starší, tak působí jako vlasy. Oproti tomu Přeslička rolní je mnohem hrubší, silnější, a má řidší větvení. Přeslička lesní se vyskytuje ve vlhčích zastíněných smrčinách, na některých druzích luhů a vyjímečně mimo les na rašelinných nesekaných loukách. Roste v Evropě, Asii a v Severní Americe. Je to běžný a hojný druh který roste jak v nížinách ale i v horských polohách, pokud je ale oblast sušší tak se nemusí vůbec vyskytovat.

GPS fotografie: N 49° 42.65398 E 14° 42.51765 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 5.5.2012 9:50:48
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Přeslička lesní-Equisetum sylvaticum L
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
bylina, Equisetum, jaro, jasný, les, list, lodyha, přeslička, příroda, prosvětlený, prosvícený, rostlina, skupina, slunce, stonek, svítit, sylvaticumL, trvalka, vytrvalý, zelený, živý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu