Modřenec arménský-Muscari armeniacum

Modřenec arménský latinsky Muscari armeniacum je jednoděložná rostlina z čeledi hyacintovité (Hyacinthaceae). Jde o vytrvalou rostlinu dorůstající výšky 15-25 cm s vejčitou podzemní cibulí. Květenství tvoří modrofialové kuželovité hrozny které při větším množství rostlin vytvářejí úplný barevný koberec. Tato rostlina běžně volně roste na Balkáně, v Malé Asii a na Kavkazu, ale v našich zeměpisných končinách se často pěstuje jako okrasná rostlina v zahradách, ale stává se že občas zplaňuje.

GPS fotografie: N 49° 46.75975 E 14° 32.94583 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 23.4.2008 10:49:17
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Modřenec arménský-Muscari armeniacum
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
arménský, barevný, bylina, fialový, jasný, jednoděložný, květ, květenství, květina, list, lodyha, Modřenec, modrofialový, modrý, ozdoba, rostlina, rozkvetlý, skupina, slunce, stonek, svěží, svítit, trvalka, vytrvalý, zahrada, zajetí, zelený, živý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu