Odkvetlá pampeliška

Smetánka lékařská - Taraxacum officinale, s často používaným názvem pampeliška, je hojně rozšířený druh po celé ČR, přirozeně se běžně vyskytuje v mírném pásmu severní polokoule. Během dubna až srpna zaplaví louky a trávníky svými jasně žlutými květy, a to často ve velmi velkém množství. Květ je tvořen až z 200 jednotlivých jazykových květů. V zemědělství, ale i pro majitele pěstěných trávníku znamená nevítaný a obtížný plevel. Na tomto obrázku je již odkvetlý květ, kde plodem jsou nažky s chmýřím. Díky tomuto chmýří se ve větru velice dobře šíří po okolí. Na fotografii je květenství ještě orosené od ranní mlhy.

GPS fotografie: N 49°43.61412 E 14°40.53847 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 5.5.2012 6:58:10
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Odkvetlá pampeliška
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
hvězdnicovitý, bílý, bylina, chmýří, detail, jaro, květenství, květ, léčivý, lékařský, list, lodyha, louka, luční, odkvetlý, officinale, pampeliška, plevel, plod, příroda, prosvětlený, prosvícený, ráno, rosa, rostlina, semeno, smetánka, stonek, svítit, nažka, Taraxacum, tráva, trávník, trvalka, vytrvalý, zelený, žlutý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu