Fialový Šeřík obecný - Syringa vulgaris

Šeřík obecný - Syringa vulgaris je opadavá rostlina spadající do čeledi olivovníkovité. Dorůstá výšky až 7 metrů s květenstvími v barvě červenofialové, bílé nebo žluté. Kmen může mít až 20 cm v průměru a dřevo šeříku je pevné a velmi tvrdé, ale pružné. Původem pochází z jihovýchodní Evropy, ale někdy kolem roku 900 jej dovezli Arabové do Španělska, do střední Evropy se ale dostal až někdy v 16 století. Dnes se u nás běžně pěstuje až v 800 různých kultivarech jako okrasný keř s krásnými silně vonícími květy v mnoha barevných variacích. Šeřík nejlépe roste na slunných stanovištích s výživnou půdou, nemá rád půdy podmáčené a silně kyselé, dobře však zvládá sucho a znečištěný vzduch. Množí se semeny, řízkováním, ale také se velice dobře rozrůstá pomocí kořenových výhonů. Šeříkový olej se často používá v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu.

GPS fotografie: N 49°43.77570 E 14°40.33112 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 5.5.2012 6:35:20
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Fialový Šeřík obecný - Syringa vulgaris
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
šeřík, obecný, Syringa, vulgaris, barevný, fialový, jaro, jasný, keř, koruna, kosmetika, krása, květenství, květ, květina, list, modrý, obloha, okrasný, ozdoba, rostlina, rozkvetlý, růžový, slunce, strom, svěží, vonný, zahrada, zelený, živý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu