Krásná Růže šípková - Rosa canina

Růže šípková - latinsky Rosa canina je velmi rozšířený keř, někdy se lavinovitě šířící jako plevel vyhledávající sušší stanoviště. Je rozšířena po celé Evropě, na východ po střední Asii, jižně až do severozápadní Afriky, druhotně i v Severní Americe. Nic to nemění na tom, že je to krásný ozdobný keř často pěstovaný na zahradách pro své nádherné růžovo-bílé někdy bílé květy. Rod Rosa zahrnuje přibližně sto až několik tisíc původních druhů. Keř dorůstá až třech metrů a na větvích jsou velké srpovitě zahnuté trny. Keře ukáží svou krásu v podobě květů od května do července. Když keř odkvete, tak na konci léta změní barvu do červena díky rudým plodům zvanými šípky. Konzumace šípků je pro tělo velice přínosné pro vysoký obsah vitamínů, a to hlavně vitamínu C, ale obsahují množství dalších pro organizmus prospěšných látek. Léčivé účinky jsou prověřeny generacemi našich předků, a to jsou ty nejlepší a ověřené postupy. Z šípků lze dělat čaj, i když při tomto postupu se ničí některé vitamíny. Plody se také se nechají pouze louhovat, kvašením vytvořit velice zdravé šípkové víno, marmelády atd.

GPS fotografie: N 49°48.38652 E 14°34.79910 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 5.6.2008 18:18:30
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Krásná Růže šípková - Rosa canina
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
růže, šípkový, rosa, canina, barevný, detail, divoký, keř, krása, květ, květina, léčivý, list, okrasný, okvětní, ozdoba, plevel, příroda, rostlina, rozkvetlý, růžový, vytrvalý, zahrada, zelený, živý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu