Couvající Měsíc

Na fotografii je náš přirozený satelit ve fázi kterou nazýváme že Měsíc couvá. Tato fáze nastává po úplňku a v našich zeměpisných šířkách je vidět čím dál tenčí srpek ve tvaru písmena C. S přibývajícími dny se Měsíc objevuje na obloze stále později v noci. Když viditelnost měsíce dojde do fáze, která následuje hned po stavu na této fotografii, a je osvětlena přesně polovina přivrácené polokoule Měsíce, jedná se o poslední čtvrť. Fáze Měsíce ovlivňují sílu slapových sil, které následně ovlivňují a výšku přílivu a odlivu na pobřeží moří, ale také ovlivňují živé organizmy na planetě.

GPS fotografie: N 49°45.82463 E 14°32.91285 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 3.3.2013 7:23:52
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Couvající Měsíc
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
detail, jasný, koruna, měsíc, modrý, modrofialový, nebe, obloha, ocelový, ráno, strom, svit, svítit, šedý, couvat, fáze, krajina, kráter,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu