Jezírko v Prokopském údolí

Toto jezírko, které se nachází v chráněném území Prokopského údolí, spadá do chráněné krajinné oblasti Českého krasu. Jezírko se nazývá Prokopské jezírko, někdy také Hlubočepské jezírko a vzniklo v roce 1905 jako důsledek těžby vápence. Je 107 m dlouhé a 26 m široké, maximální hloubka je okolo 4m. Jezírko je napájeno převážně podzemní vodou. Na jezírku bývají často Labutě velké a Kachny divoké. Prokopské údolí je častým cílem pro mnoho lidí na příjemnou procházku. Vyskytuje se zde přes 400 druhů rostlin, z toho 26 chráněných, dále také velké množství živočichů.

GPS fotografie: N 50°2.50697 E 14°23.21325 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 16.4.2011 10:49:10
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Jezírko v Prokopském údolí
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
břeh, chráněný, časný, Čechy, H2O, hladina, hnědý, jaro, jasný, keř, koruna, krajina, krása, květ, les, modrý, nebe, obloha, památka, Praha, příroda, Prokopské, rezervace, rozkvět, rozkvetlý, skála, sladký, slunce, stěna, strom, turistika, údolí, území, vápenec, voda, vyhlídka, výlet,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu