Soutok Vltavy a Sázavy v Davli

Tato tapeta je fotografována ze skály nad soutokem řek Vltavy a Sázavy, skála je na výběžku mezi řekami který je podobný kose.
Na fotografii je vidět mísení vody různé barvy. Vltava má hnědavou ale většinou čirou barvu, zato Sázava je většinou značně zakalená a má světle hnědou barvu a to zvláště po deštích. Je to krajinou kterou řeky protékají a dále také tím že na na Vltavě je soustava přehrad která sedimenty zadržuje, zato na Sázavě najdeme pouze jezy. V pozadí vidíme městys Davle a most přes již spojené řeky v jeden koryto Vltavy který se blíží k Praze. Vlevo dole za stromy se nachází ostrov Sv. Kilián, kde se nachází archeologické vykopávky Ostrovského kláštera z 12 století.
Obrázek na plochu je složen ze třech svislých snímků.

GPS fotografie: N 49° 53.11862 E 14° 23.52878 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 19.8.2012 10:50:38
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Soutok Vltavy a Sázavy v Davli
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
barevný, břeh, Čechy, čistý, Davle, dům, H2O, hladina, jasný, kalný, keř, koruna, koryto, kraj, krajina, letní, městys, modrý, most, nebe, obloha, obzor, řečiště, řeka, Sázava, sladký, složený, slunce, soutok, střední, středočeský, strom, tekoucí, údolí, vícesnímkový, Vltava, voda, výhled, vyhlídka, zelený,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu