Rybník Olešný u Vysokého Chlumce

Toho rána jsme s kolegou fotografem vyrazili na lov beze zbraní. Zabrousili jsme i k tomuto rybníku protože se tu často vyskytuje značné množství ptactva. Proto je lokalita navržena do soustavy Natura 2000 a díky bohatému výskytu různých druhů ptactva je také vyhlášena chráněným územním útvarem ornitologů. Běžně tu potkáte ptáky jako slípka zelenonohá, kopřivka obecná, moták pochop, žluva hajní a další běžnější druhy. Vyskytují se tu také obojživelníci jako blatnice skvrnitá a rosnička. Také tu díky zvýšené vlhkosti na přilehlých loukách rostou chráněné rostliny jako vachta trojlistá, hořec hořepník, prstnatec májový a další. Při fotografování tohoto snímku bylo krásné světlo a začínal příjemný letní den.

GPS fotografie: N 49° 36.95593 E 14° 25.25335 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 18.8.2007 9:14:46
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Rybník Olešný u Vysokého Chlumce
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
2000, barevný, břeh, Chlumec, chráněný, Čechy, H2O, H2O, hladina, jasný, kraj, krajina, květ, letní, list, modrý, Natura, nebe, obloha, oblast, okres, Olešný, pohoda, Příbram, příroda, prosvětlený, prosvícený, ptačí, rezervace, rybník, sladký, slunce, střední, středočeský, svítit, zelený,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu