Závrt v chorvatském pohoří Biokovo

Pohoří Biokovo je druhé nejvyšší chorvatské pohoří, které leží přímo u Jaderského moře v oblasti střední Dalmácie. Na snímku je krasový jev, zvaný závrt. Jsou 4 typy závrtů a to: závrty korozní, závrty zřícené, závrty náplavové a závrty sufózní. V Biokovu se bude pravděpodobně jednat o jeden z prvních dvou typů závrtů. Závrt korozní znamená, že se vápencová hornina vlivem vody a dalších příměsí, rozpouští a různými puklinami odtéká do podzemí až vznikne prohlubeň. Nebo závrt zřícený, kdy dojde ke zřícení stropu jeskyně. Ve značné části závrtů tu lze nalézt políčka a zahrádky, zřejmě se tu drží více vlhkosti a úrodnější půdy. Fotografie je focena z cesty která vede na nejvyšší vrchol pohoří Sveti Jure (Svatý Jiří) s nadmořskou výškou 1 762 metrů nad mořem.

GPS fotografie: N 43° 17.41962 E 17° 5.19437 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 31.8.2010 12:00:04
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Závrt v chorvatském pohoří Biokovo
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
Biokovo, Chorvatsko, chráněný, Dalmácie, dovolená, eroze, hnědý, hora, horizont, hřeben, Jadran, jasný, krajina, kras, letní, modrý, národní, nebe, obloha, obzor, park, pohoří, políčko, přímořský, příroda, rezervace, skála, složený, slunce, střední, suchý, svítit, tapeta, turistika, údolí, území, vápenec, venkov, vícesnímkový, volný, vrchol, výhled, výlet, vysoký, závrt,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu