Výhled s kvetoucím kaštanem

Tento výhled mě zaujal hlavně svojí krásnou jarní zelení a rozkvetlým kaštanem.
Jírovec maďal, nebo také koňský kaštan - latinsky Aesculus hippocastanum je až 30 metrů vysoký opadavý strom, který má krásné květenství v podobě svíček, které může být až 30 cm dlouhé. Jírovec maďal se často vysazuje jako okrasný strom do parků a alejí. Na jaře když rozkvete celá alej kaštanů, tak je to prostě krása :-) Na začátku podzimu ze stromů padají plody v podobě kaštanů, které mají hnědou barvu s kresbou dřeva a jsou velmi oblíbené u dětí při výrobě postaviček a zvířátek z těchto plodů.
Také existuje Kaštanovník jedlý, který má jedlé plody, ale ten s tímto druhem není příbuzný a nejčastěji se vyskytuje v jižní Evropě a přední Asii. V ČR je možné ho také pěstovat, ale vyžaduje teplejší stanoviště.

GPS fotografie: N 49°44.11855 E 14°42.00555 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 5.5.2012 11:05:32
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Výhled s kvetoucím kaštanem
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
jírovec, maďal, Aesculus, hippocastanum, barevný, jaro, koruna, krajina, krása, květ, květenství, list, louka, mrak, nebe, oblačný, obloha, okrasný, ozdoba, pole, příroda, romantika, rostlina, rozkvetlý, strom, svíčka, svíčka, tráva, velký, vytrvalý, zelený, živý,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu