Nad Petrovou boudou se stáhly mraky

Na snímku jsou zbytky Petrovy boudy na Krkonošských hřebenech v nadmořské výšce 1288 metrů nad mořem, která pravděpodobně začala hořet od neděle 31. 7. 2011. Hasiči se ale o požáru dozvěděli až v pondělí 1. 8. 2011 okolo 9:00. Požár byl pro boudu zničující a ze třech budov zůstala částečně stát pouze jedna.
První trvale obyvatelnou boudu zde roku 1811 postavil Johann Pittermann a pravděpodobně z jeho zkomoleného jména vzniklo pojmenování Petrova bouda. Od té doby se začala bouda mohutně rozvíjet díky nastupujícímu turismu. Došlo k různým přístavbám a k změnám majitelů. Rozvoj se zastavil po roce 1945 kdy majitelé bratři Zineckerové byli 19. 6. 1945 odsunuti do Německa a bouda se stala státním majetkem. Postupně docházelo k úpadku z důvodu nedostatečné údržby. Bouda je od roku 1997 kulturní památkou a to i některé movité objekty, které byly ještě před požárem odvezeny do depozitářů v Praze. Obnova boudy je pravděpodobně v nedohlednu.
Fotografie je vytvořena jako HDR neboli High Dynamic Range s následným tónováním.

GPS fotografie: N 50°46.34807 E 15°36.74865 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 29.8.2012 12:08:45
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Nad  Petrovou boudou se stáhly mraky
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
architektura, bouda, budova, chráněný, Čechy, dům, HDR, fotografie, historický, hora, hřeben, hrazení, konec, Krkonoše, KRNAP, kultura, národní, neštěstí, oblačný, oblast, ocelový, oheň, okno, Petrova, plot, pozůstatek, ruina, smutek, starý, Špindlerův, tónovaný, troska, turistika, vrchol, zapálený, zeď, zkáza, zóna, zřícenina, mlýn, okres,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu