Barokní poutní kaple Panny Marie Sněžné

Kaple Panny Marie Sněžné se nachází na vrcholu Hvězda v Broumovských stěnách. Vrchol je v nadmořské výšce 674 metrů nad mořem. Kapli projektoval Kilián Ignác Dientzenhofer. Je postavena v barokním stylu a byla vybudována v letech 1732-1733. Místo je vzdáleno je vzdáleno přibližně 3,5 km od Police nad Metují a od Broumova zhruba 5 km. Na vrcholu Hvězdy cca 100 m od kaple je turistická chata kterou postavil opat J.N.Rotter roku 1856 v alpském slohu. Je odtud krásný výhled na Broumov a okolí.

GPS fotografie: N 50° 34.01273 E 16° 15.99427 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 7.8.2012 11:36:52
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Barokní poutní kaple Panny Marie Sněžné
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
Adršpach, architektura, Broumov, budova, buk, chráněný, církev, Dientzenhofer, historický, hvězda, Ignác, jasný, kaple, Kilián, kraj, královéhradecký, kultura, Marie, modrý, most, náboženství, nebe, obloha, památka, panna, severovýchodní, Čechy, slunce, smrk, starý, střecha, strom, svatý, turistika, vrchol, výlet, zeď,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu