Praha-Čechův most-Vltava a Hradčany

Na obrázku je vidět Čechův most který byl postaven v letech 1905-1908 a dnes je to jediný ocelový obloukový most v Praze. Most navrhli Václav Trča, Ing. Jiří Soukup, František Mencl a architekt Jan Koula. Délka je 169 m, šířka 16 m a po mostě je dvojkolejná tramvajová trať. Závěrečný kámen při stavbě pilířů položil František Josef I. Umělecká výzdoba mostu je rozsáhlá a vysoce kvalitní. Most patří mezi chráněné technické památky. V pozadí jsou vidět Hradčany a Malá Strana, které jako součást historického centra Prahy jsou všeobecně známé. Místo je foceno z náplavky na nábřeží Na Františku.

GPS fotografie: N 50° 5.58557 E 14° 25.23603 - zobrazit na mapě
Datum a čas pořízení fotografie: 15.10.2011 12:45:28
© Fotografie je chráněna autorským zákonem. Jakékoliv šíření bez souhlasu autora je zakázáno. Bezplatné užití je možné pouze pro vlastní potřebu jako "tapeta na plochu".
Fotografie obsahuje ochranné prvky. Více informací naleznete na stránce Zobrazování stránek
Nápověda

Jak použít tuto tapetu? Klikněte na fotografii pravým tlačítkem myši a vyberte NASTAVIT JAKO POZADÍ (může se lišit dle prohlížeče).
Kliknutím na obrázek se vrátíte do galerie.

Praha-Čechův most-Vltava a Hradčany
Kliknutím na jakýkoliv štítek se vyhledají tapety a panoramata, u kterých se takový štítek vyskytuje.
architektura, břeh, budova, centrum, Čechův, Čechy, dílo, dům, Františku, H2O, historický, hladina, hrad, Hradčany, jasný, kaple, katedrála, koryto, kostel, kultura, labuť, loď, město, modrý, most, náplavka, nebe, obloha, opar, památka, Praha, pták, řečiště, řeka, slunce, starý, strana, středočeský, střední, svatý, tekoucí, turistika, Víta, Vltava, voda, výhled, výlet,
© www.foto-tapety.cz a www.foto-tapety.net 2006-2013
Všechna práva vyhrazena, šíření obsahu bez svolení autora je zakázáno.
Zavřít mapu